پرشیان دانش اصفهان

این مجموعه به عنوان بازوی علمی و مشاوره‌ای هلدینگ پرشیان، تخصصی‌ترین حوزه فعالیت خود را به ارائه خدمات در بخش نیروگاهی اختصاص داده است. این شرکت با بهره‌مندی از متخصصین کار آزموده در کنار مشاورین متبحر خود می‎کوشد کلیه نیازهای مرتبط با صنعت نیروگاهی را پاسخگو باشد.

زمینه‌های فعالیت :

  • صنایع نیروگاهی
  • انتقال و توزیع
  • بهینه‌سازی مصرف انرژی
  • آب، پساب و محیط زیست
  • انرژی‎های تجدیدپذیر
  • تحقیق و توسعه
ﺻﻨﻌﺖ ﺑﺮق و انرژی ﺑﻪ ﻋﻨﻮان یکی از صنایع زﯾﺮﺑﻨﺎﯾﯽ و ﻣﺎدر، ﻧﻘﺶ به‌سزایی در ﺗﻮﺳﻌﻪ اﻗﺘﺼﺎدی و رﻓﺎه ﺟﻮاﻣﻊ دارد. در اﯾﻦ راﺳﺘﺎ هلدینگ پرشیان به ﻋﻨﻮان یکی از شرکت‌های مؤثر در این حوزه جهت پیش‌برد اهداف استراتژیک خود و همسو با برنامه‌های کلان ملی، با هدف ارتقای کمی و کیفی خود در این صنعت، اقدام به تأسیس شرکت پرشیان دانش در سال ۱۳۹۴ نمود.
شرکت پرشیان دانش نیز از همان ابتدا با جذب نیروهای متخصص، تحصیل‌کرده و جوان کوشید با ترسیم نقشه راه خود اقدام به فعالیت نماید.

خدمات حوزه نیروگاه‌ها

ارائه راه‌کار به منظور افزایش بهره‌وری
 شناسایی موارد افت تولید و راه‌کارهای رفع آن‌ها
 شبیه‌سازی سیکل‌های نیروگاهی
 پشتیبانی فنی و امکان‌سنجی طرح‌های بازتوانی
 طراحی، شبیه‌سازی و ارزیابی سیستم‌های خنک‌کن
 ارائه راه‌کارهای علمی برای رفع موانع تولید ناشی از ضعف سیستم خنک کن

یکی دیگر از شاخه‌های فعالیت شرکت ارائه مشاوره در زمینه ارزیابی اقتصادی طرح‌های توسعه یا بهینه‌سازی صنعتی و به طور ویژه نیروگاهی می‌باشد. تعیین نرخ بازگشت سرمایه، دوره بازگشت، ریسک‌های اقتصادی و فرصت‌ها و چالش‌ها مواردی است که در ارزیابی اقتصادی طرح‌های مد نظر کارفرمایان به آن‌ها ارائه می‌گردد.

شرکت پرشیان دانش در زمینه شبکه‌های انتقال، توزیع و مطالعات سیستم نیز خدماتی را ارائه می‌نماید. دامنه این خدمات شامل بررسی پایایی شبکه قدرت، مطالعات پایداری شبکه، مطالعات امکان سنجی و اتصال به شبکه و هم‌چنین نظارت در اجرای پروژه‌های مرتبط است.

نیاز روز افزون کشور به موضوع انرژی از یک سو و هم‌چنین وجود پتانسیل‌های متعدد در حوزه بهینه‌سازی مصرف و تغییر الگوی آن در جهت استانداردسازی مصرف در تمامی حوزه‌ها از سوی دیگر، ما را بر آن داشت تا به صورت متمرکز در این حوزه فعالیت خود را آغاز نماییم. فعالیت‌های این شرکت در این بخش شامل ارائه خدمات فنی و مهندسی، مدیریت طرح و مشاوره در زمینه استفاده کاربردی از انرژی‌های تجدیدپذیر، ممیزی و بهینه‌سازی مصرف انرژی و آب در صنعت و استقرار استانداردهای مرتبط می‌گردد.

یکی دیگر از شاخه‌های فعالیت در شرکت پرشیان دانش، به دلیل ماهیت اجرایی آن و هم‌چنین وجود پروژه‌های کلان در هلدینگ پرشیان، برنامه‌ریزی و کنترل پروژه است. استفاده از روش‌های به روز برنامه‌ریزی، در کنار بهره‌مندی از تخصص مدیران پروژه قوی با تجربه اجرایی چندین پروژه کلان ملی و منطقه‌ای در نوع خود این امتیاز را به مجموعه پرشیان دانش داده است تا بتواند کارفرمایان خود را در این بخش با رضایت بسیار بالا همراهی کند.

نیروهای متخصص، تحصیل‌کرده و مسلط به دانش‌های روز در کنار تجربیات ارزنده فعالیت چندین ساله در صنعت، این مجموعه را از بعد دانش بسیار غنی نموده است. با اتکا به این توانمندی، سرفصل‌های آموزشی متنوع با صنعت نیروگاهی و سایر صنایع مادر در این شرکت تدوین و متناسب با نیازهای مشتریان قابلیت ارائه دارد. برگزاری دوره‌های آموزشی یک روزه، کارگاه‌های آموشی چند روزه، آموزش نرم‌افزارهای تخصصی از این قبیل خدمات می‌باشد.

مهندسی ارزش دیدگاهی خلاق، کارکردگرا و سازمان‌یافته، با هدف شناسایی و حذف هزینه‌های غیرضروری است، یعنی هزینه‌هایی که به کیفیت، بهره‌برداری، عمرمفید، زیبایی ظاهری و به مشخصات درخواستی کارفرما مربوط نمی‌شود. در چند دهه اخیر، تکنیک مهندسی ارزش در اکثر کشورهای توسعه یافته، به عنوان روشی کارآمد برای شناسایی و حذف هزینه‌های غیرضروری، با حفظ و یا ارتقاء کیفیت شناخته شده است. با توجه به قابلیت‌های فنی و مهندسی در این حوزه، به فراخور نیاز کارفرمایان خدمات ارزنده ای در بهبود کارکرد پروژه ها، کاهش هزینه چرخه عمر و یا افزایش سرعت تحویل پروژه قابل ارائه است.

یکی از سرمایه‌های بی‌بدیل این شرکت، نیروی انسانی متعهد و متخصص خود می‌باشد که متشکل از جمعیت جوان با انگیزه و پرانرژی است. این شرکت جهت نیل به اهداف تخصص محور و برخورد علمی با مسائل و پروژه‌ها، جذب نیروی دانشگاهی با تحصیلات عالی را در راستای برنامه‌های خود، سرلوحه‌ی کار قرار داده است. بر اساس این تخصص‌ها ساختار سازمان یافته شرکت پرشیان دانش را می‌توان در سه دپارتمان اصلی به شرح زیر تقسیم نمود.

در این دپارتمان متخصصان شرکت در حوزه‌های مهندسی مکانیک با گرایش‌های تبدیل انرژی، سیالات و جامدات، هم‌چنین مهندسی برق در گرایش‌های قدرت و کنترل، مهندسی عمران در گرایش سازه و آب مشغول به فعالیت هستند.

پاسخگویی به نیازهای مشتریان و کارفرمایان شرکت در کوتاه‌ترین و با کیفیت‌ترین شرایط همواره از اهداف اصلی این شرکت بوده است. برقراری ارتباط مستمر با مشتریان برای کشف نیازهای آن‌ها و هم‌چنین ارائه قابلیت‌های شرکت به مشتریان بالقوه از وظایف این بخش می‌باشد. با توجه به تخصصی بودن حوزه‌های کاری، همکاران این بخش خود از مهندسان و متخصصان در حوزه‌های برق و مکانیک بوده و در اصل ساز و کار مهندسی فروش را اجرا می‌نمایند.

نظارت بر اجرای صحیح و مطابق با برنامه‌ریزی اعلامی به کارفرمایان از وظایف این بخش است که بر عهده مهندسان صنایع مشغول در شرکت هستند. در این دپارتمان تمامی پروژه‌ها در نرم‌افزارهای Primavera و MS Project پیاده‌سازی شده و مدیران پروژه باید طبق برنامه اعلامی گزارش پیشرفت کار و یا دلایل تأخیر را اعلام نمایند.

از رسالت‌های اصلی شرکت پرشیان دانش همواره رشد و ارتقای سطح علمی خود و مجموعه‌هایی است که با آن‌ها در تعامل است. از این رو می‌کوشد پیوسته خود را به روز نگه دارد و در مسیر تحقیق و توسعه حرکت نماید. از این رو با تشکیل دپارتمان تحقیق و توسعه و به کارگیری افراد مستعد و تحصیل‌کرده ضمن به روز نگه داشتن خود در ابعاد مختلف علوم، این آمادگی را دارد تا خدماتی در قالب پروژه‌های تحقیقاتی برای کارفرمایان خود انجام دهد.

پروژه‌های اجرایی و دست‌آوردها :

✔️ ارزیابی عملکرد، بهینه‌سازی و ارتقای کارآیی سامانه خنک‌کن کمکی پیک کولر از روش‌های مختلف در نیروگاه شهید منتظری

✔️بررسی علل ورود بخار سوپرهیت به کندانسور واحدهای ۱ و ۴ (TTD کندانسور)
✔️بررسی مصرف آب و بهبود عملکرد سیستم خنک‌کن کمکی مدار بسته‌ی نیروگاه منتظری
✔️بازبینی برنامه زمان‌بندی اورهال واحد ۷
✔️بررسی فنی- اقتصادی استفاده از سیستم EHGS
✔️ارزیابی و تفکیک عوامل افت تولید واحدهای نیروگاه شهید محمد منتظری
✔️شبیه‌سازی، ارزیابی و بهبود عملکرد برج‌های خنک‌کن خشک نیروگاه شهید محمد منتظری
✔️رفع محدودیت حبس تولید فاز اول نیروگاه شهید منتظری با تکیه بر ارزیابی ریسک
✔️انجام مهندسی ارزش پروژه بازتوانی نیروگاه شهید محمد منتظری
✔️انجام مهندسی ارزش اتصال بخش بخار نیروگاه سلطانیه زنجان به شبکه سراسری برق کشور
✔️بررسی علل افزایش آب اسپری بویلرها و ارائه راهکارهای بهبود آن
✔️بررسی آماده بکاری و تنظیم تجهیزات و ارزیابی کارایی بویلرهای فاز ۱